KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15696038
nr 1569 6038
Thorsten Andersson
(1910-1998), Sverige
Oljemålning, "Körsbärsträd". Signerad. Olja på duk, 50x57 cm, yttermått inklusive ram: 53x60 cm
Karl Thorsten Andersson, svensk målare född 1910, död 1998.
måndag 9 oktober 2023
kl 20:35:45
Thorsten Andersson
Läs mer om Thorsten Andersson